Marny spektal dla gawiedzi

Nie ma nic dziwnego w fakcie, że panowie politycy rzucają sobie kurwami w trakcie swoich prywatnych rozmów. Polityk to przecież również człowiek. Jeżeli słowna ekspresja takich ludzi – podobnie jak moja i dużej części społeczeństwa – wyraża się także w używaniu wulgaryzmów, w nagraniach ujawnionych przez „Wprost” nie widzę nic osobliwego. To po pierwsze.

Po drugie – zakulisowe gierki i knowania mają w polityce podobnie długą tradycję jak sama polityka. Tak było, jest i będzie. Jakąż to więc sensację zawierają taśmy ujawnione przez „Wprost”?

Jarosława Kaczyńskiego albo Annę Fotygę od Radosława Sikorskiego i Marka Belki różni – być może – jedynie to, że nie posiadają mentalności, by w słownej ekspresji posługiwać się wulgaryzmami. Kaczyński, Fotyga czy inni, pomstujący obecnie, PiS-owcy też są jednak politykami. Zatem zakulisowe gierki, knowania i mataczenia nie są im obce. Dla nich również – w myśl Machiavellego – w działalności publicznej moralność nie ma żadnego znaczenia. Doskonale wiedzą, iż w polityce liczy się jedynie skuteczność. Każdy polityk kieruje się wiedzą zaczerpniętą z „Księcia”, bez względu na swoje poglądy.

Bodajże Ronald Reagan stwierdził, że prostytucja i polityka to dwa najstarsze zawody świata, tyle że ta pierwsza jest o wiele bardziej moralna. Trudno temu zaprzeczyć. W odróżnieniu od polityki, w relacji z prostytutką sytuacja jest w pełni klarowana.

Taśmy „Wprost” to tylko marny spektakl dla gawiedzi. Oczywistość dla gawiedzi jest sensacją. Właśnie na tym bazują koniunkturalni dziennikarze. A cwani politycy usiłują wykorzystać dla siebie zdumienie gawiedzi, powołując się na patriotyzm, moralność oraz inne prawości. Wszak gawiedź ma też to do siebie, że uwielbia wielkie słowa.

 

Informacje o szczaw

drobinaszczawiu@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Marny spektal dla gawiedzi

  1. egoistka pisze:

    Cnotliwi uzywaja Lapsus linguae zamiast wulgaryzmow. Na to samo jednak wychodzi.

  2. Mirek pisze:

    W samo sedno, świetny wpis. Spektakl dla nieświadomej gawiedzi i nic poza tym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s