Popieram prof. Chazana

Cały spektakl z prof. Bogdanem Chazanem, który na nowo wskrzesił pro- i antyaborcyjne dyskusje, jest tak samo głupi jak żałosny. Prolajfiści wytykają zwolennikom aborcji wrogą życiu ideologię. Drudzy natomiast wołają, że przeciwnicy aborcji mają ciasne horyzonty, usiłują z Polski zrobić państwo wyznaniowe itd., itp., etc. Jedni drugich są warci. Jedni i drudzy nic innego nie robią jak tylko kwestionują ideologiczne przekonania głoszone przez oponentów.

Popieram mdły bełkot prof. Chazana w identycznym stopniu jak debilne argumenty jego przeciwników. Obie strony konfliktu ideologizują bowiem problem ludzkiego istnienia w równy sposób. Obie też odwołują się wyłącznie do własnych przekonań, czyli sumień (przy czym, w różnej formie, zarzucają sobie wzajemnie brak sumienia). Racje jednych i drugich można więc skwitować poglądem sofistów: „Człowiek jest miarą wszechrzeczy”. Banał to tak potworny, że aż zęby bolą.

Informacje o szczaw

drobinaszczawiu@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Popieram prof. Chazana

  1. atena pisze:

    Co jest przeciwienstwem ideologizowania?

  2. widokzokna pisze:

    Szkoda, że nikt nie pytał zainteresowanej o jej sumienie. Mnie nie interesują przekonania ani sumienia nikogo poza osobą, której sprawa dotyczy. Której nie mam prawa oceniać. Nie znoszę kiedy jakiś chujek wypowiadając się o swoim sumieniu, decyduje o ciele, samopoczuciu, przyszłości i życiu innych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s