Zaczarowywanie świata słowami

Pojawiła się przedziwna tendencja do zaczarowywania rzeczywistości słowami. Czytam np. w e-mailach: „Życzę Ci dobrego dnia, Wojtku”, „Całuję Cię”, „Ściskam mocno”, „Przesyłam Ci dobre myśli”. No i przyznam, że mnie mdli. Wolę czytać w swojej poczcie zwyczajne i neutralne  „Pozdrawiam”. Wolę też, kiedy ludzie, zamiast deklarować słowami wobec mnie ciepłe myśli, serdeczności itp., rzeczywiście ciepło o mnie myślą, co jest równoznaczne z tym, że w stosunku do mnie zachowują się fair. Również „za moimi plecami”. Tymczasem ci wysłańcy nieustannych ucałowań, ciepłych myśli  i innego egzaltowanego badziewia – wiem o tym – deklarują jedno, robią zaś drugie. Ale rozumiem taką postawę. Otóż wiele osób uważa, że skoro słowami eksponują swoją prawość i serdeczność, to rzeczywiście są serdeczni i prawi wobec bliźnich. Ot co, zaczarowywanie świata słowami bez pokrycia, tworzenie również fałszywych wyobrażeń na własny temat. Dzisiaj jest to zjawisko nagminne.

Rzecz znamienna: osoby wobec mnie szczere, lojalne i naprawdę życzące mi jak najlepiej, z którymi świetnie się dogaduję, nigdy nie mówią i nie piszą, że ciepło o mnie myślą i nie życzą mi dobrego dnia czy czegokolwiek innego. Bywa, że niektórzy z nich nawet, na pożegnanie,  jakąś kurwą bądź chujem rzucą. Z takimi ludźmi łączy mnie prawda, a nie iluzje więzi. Uwielbiam taki konkret i jasność w relacjach. Natomiast okazywanie nachalnej serdeczności zawsze budzi moją nieufność.

Informacje o szczaw

drobinaszczawiu@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zaczarowywanie świata słowami

  1. Anka Mi pisze:

    Zabawne, wracam na Pański blog zawsze, gdy mętne wywijasy politycznej poprawności komplikują moje proste rozumowanie, zwyczajną potrzebę rozsądku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s