Co to za chwała?

Wszystkim dobro czyniącym, z serca pomagającym, to znaczy tym, którzy uważają, że bezinteresownie wspierają potrzebujących, proponuję, by zaprzestali na chwilę swojej wspaniałomyślnej działalności. Zacznijcie za to pomagać  wyłącznie tym, którzy za okazane im wsparcie nie tylko nie okażą wam najmniejszej wdzięczności, ale jeszcze was wyśmieją, nazwą naiwnymi, a nawet zafundują wam jakieś świństwo. To dopiero szczyt postawy etycznej!

Czy okazywanie wsparcia skurwysynom jest skuteczną metodą ucieczki od własnego ego? Ależ skąd! Przecież w takich sytuacjach zawsze można sobie powiedzieć: „Pomogłem, zachowałem się z klasą, a jeśli ktoś nie potrafi tego docenić i uszanować mojej szlachetności, to tylko sam sobie wystawia parszywe świadectwo”. I, jeszcze zanim dokończymy tę myśl, nasze ego znowu poczuje się świetnie. Czyż nie?

Sam tego nie wymyśliłem. Żył kiedyś taki jeden, który był mistrzem świata w psuciu ludziom dobrego samopoczucia. Moje również popsuł. Zrobił to już dawno temu. A gdyby żył w obecnych czasach, też bym go pewnie zawiesił na krzyżu.

Jeśli kochacie tych, którzy was kochają, co to za łaska? Przecież i grzesznicy kochają tych, którzy ich miłują. Jeżeli dobrze czynicie tym, którzy wam dobrze czynią, co to za łaska? Przecież grzesznicy postępują tak samo. Jeżeli pożyczacie tylko tym, od których spodziewacie się zwrotu, co to za łaska? Przecież grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby tyle samo odebrać. Wy natomiast kochajcie waszych wrogów, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego w zamian się nie spodziewając, a wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego. On bowiem jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni jak miłosierny jest wasz Ojciec.
                                                                                                         Łk 6, 31-36

Informacje o szczaw

drobinaszczawiu@gmail.com
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s